Főoldal / Események / Megérkezett egyesületünkhöz az első római női ruha

Megérkezett egyesületünkhöz az első római női ruha

A Csend Kulturális Egyesületnél beszerzésre került az első korhű, római nő jelmezünk, amely későbbi rendezvényeinken is megtekinthető lesz. A ruha vásárlás egyesületünk Pannonia-kori hagyományápoló tevékenységi köréhez illeszkedik. Az eddigi replika fegyverek beszerzése, illetve a római kori férfi tunikák vásárlása mellett ez az első női ruházatunk. A jövőben a ruhatár kibővítésére is törekszünk, így Pannonia provincia életmódjának és divatjának bemutatása mellett, a Barbaricumban élő szarmata nép életmódját is szeretné  egyesületünk a nagyközönséggel megismertetni.