Főoldal / Események / Történelmi séta bajai zsidó temetőkben

Történelmi séta bajai zsidó temetőkben

A “Barangoljunk Baján” facebook-csoport tagjai a gondnoknővel

Bagó Ibolyának, a Barangoljunk Baján facebook-csoport alapítójának felkérésére ,a Csend Kulturális Egyesület előadást tartott, Közös barangolás a bajai izraelita temetőben címmel, 2022. május 14-én. Az előadó és történelmi séta kalauza Albert Iván egyesületi elnök volt.

A történelmi séta során a résztvevők megismerkedhettek a két bajai izraelita temető történetével, a temetkezéshez tartozó szervezetekkel és temetkezési szokásokkal. A séta során számos neves vagy érdekes bajai zsidó személy sírja került megtekintésre, ahol az előadó röviden vázolta életrajzukat is.

A csoport tagjai Schwerini Kohn Götz rabbi sírjánál

A séta során a következő személyek élete elevenedett meg: Fischer Sámuel, Schweini Kohn Götz rabbi, Reich Farkas és neje, Dr. Lemberger Lipót orvos, Epstein Dávid orvos-1848-as hadnagy, Dr. Ladányi Mór orvos-kórházigazgató, Dr. Lemberger Henrik orvos, Dr. Rajk Aladár ügyvéd-Baja város országgyűlési képviselője, Dr. Nascher (Sinai) Simon rabbi-teológus-filozófus, Dr. Adler Lipót rabbi, Rizvanbegovic Alija bosnyák származású-muszlim vallású-gyalogos katona, Kulka Adolf, Erdős Jakab tanár-a bajai izraelita iskola igazgatója, Erdős Lajos hírlapíró-nyomdatulajdonos, Goldstein Zsigmond magánzó, Komor István színész, Dr. Lemberger Ármin ügyvéd, Dr. Róna Dezső orvos-kórházigazgató.

Csoporttagok az újabb bajai izraelita temetőben

A történelmi séta résztvevői kiválóan érezték magukat, sok kérdéssel árasztva el az előadó, aki megpróbált mindenre választ adni. Mindenki sok új ismeretanyaggal távozott az eseményről.

A program pályázati azonosítója: NEAO-KP-1-2022/2-001319

Ezúton köszönetet mondunk támogatóinknak: Nemzeti Együttműködési Alap, Miniszterelnökség, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

Programunk „Megvalósult a Magyar Kormány támogatásával”

A program támogatói: