Főoldal / Események / A Bácskai Kultúrpalotában tartottunk előadást a bajai zsidóság történetéről

A Bácskai Kultúrpalotában tartottunk előadást a bajai zsidóság történetéről

2020. október 19-én, délután 17 órától tartott a Csend Kulturális Egyesület előadást a Bácskai Kultúrpalotában, amely avallástörténeti előadások sorozat keretében hangzott el.  Reich Farkas  bajai zsidó származású kereskedő, egykoron Baja  legmodernebbnek számító, a 19. század második felében épült divatáruházában került sor stílszerűen az előadásra.

Az előadást az egyesület elnöke Albert Iván tartotta, a Bajai zsidóság története címmel. A ppt-s előadás során számos újdonság elhangzott és vizuálisan sok fotón és dokumentumon keresztül elevenedtek meg meg Baja város múltjának zsidó gyökerei és elemei.

A rendezvényen közel ötven fő érdeklődő vett részt, akiknek köszönjük, hogy részvételükkel megtisztelték egyesületünk előadását.

-alberiván-