Főoldal / Események / Sokan kipróbálták a gladiust

Sokan kipróbálták a gladiust

A Csend Kulturális Egyesület 2018. szeptember 22-én a Sikeres Bácskáért Egyesület meghívására római-kori fegyverbemutatót tartott a bajai Nemzetiségi Központban. Programunk címe Csend-élet II. volt.

A délután során a fiatalok és idősebbek is felpróbálhatták légiós sisakjainkat, gladius kardjainkat és a római tőröket. Nagy élvezettel vették replika fegyvereinket kezeikbe az érdeklődők, mindenki egy-egy jól sikerült fényképpel és élménnyel távozhatott. Mindeközben számos kérdésre válaszolva ismerhették meg  vendégeink Pannonia provincia múltját, és a légiók szerepét.

Programunk támogatói: Miniszterelnökség, Nemzeti Együttműködési Alap,; Pályázati azonosító: NEA-NO-18-M-0005

-albertivan-